Niedroga wszechstronność – seria „Darling New” firmy „Duravit”

Całkowicie naturalną rzeczą jest to, że staramy się zawsze znaleźć jak najbardziej korzystną ofertę spośród aktualnie dostępnych na rynku – nie ma też nic zaskakującego w tym, że nie zawsze udaje się nam na taką trafić, bowiem mnogość producentów i sprzedawców ceramiki łazienkowej jest zwyczajnie przytłaczająca. Z tego właśnie powodu postanowiłem dziś przedstawić moim czytelnikom serię „Darling New”, która stanowi w mojej opinii bardzo dobry przykład rozsądnego podejścia do kwestii projektowania i sprzedaży ceramiki: cena jest całkiem przystępna, a możliwości aranżacyjne co najmniej wystarczające, by zadowolić znakomitą większość potencjalnych kupujących.

Harmonia formy i funkcji

umywalka Darling New
umywalka Darling New

Stylistycznie seria „Darling New” nie zaskakuje w zasadzie niczym poza konsekwentnym trzymaniem się przyjętego przez projektanta założenia, że wszystkie elementy zestawu są w jakiś sposób inspirowane (pośrednio lub bezpośrednio) owalem albo wycinkiem owalu. Funkcjonalnie natomiast sprawa nie jest już tak banalnie prosta bowiem pełne spektrum dostępnych komponentów obejmuje aż 116 części! Do wyboru mamy więc: dziewięć umywalek (pięć meblowych i cztery standardowe, rozmiary od 47 x 34,5 cm do 103 x 54,5 cm), dwa półpostumenty, jeden postument, dwa pisuary (jeden z pokrywą, drugi bez), jedenaście misek toaletowych (w tym cztery wiszące i dwa kompakty), cztery rodzaje pokryw do WC, cztery bidety (dwa wiszące, dwa stojące – wszystkie bez pokryw i z jednym otworem na baterię), dwanaście wanien (rozmiary od 160 x 70 cm do 190 x 90 cm, w tym także jedna wanna narożna o rozmiarach 141,5 x 141,5 cm) oraz bardzo bogaty zestaw mebli i akcesoriów uzupełniających (w sumie aż 68 różnych elementów). Warto dodać, że pod względem estetycznym seria „Darling New” nawiązuje do najlepszych tradycji projektowania ceramiki łazienkowej, a jednocześnie posiada także i charakterystyczny dla współczesności nowoczesny, lekko geometryzujący design, dzięki czemu nadaje się do praktycznie każdej łazienki.

Podsumowanie

wanna Darling New
wanna Darling New

Jeśli poszukujemy ceramiki względnie niedrogiej, a przy tym dającej sporo możliwości aranżacyjnych i niebanalnie zaprojektowanej, to „Darling New” spełnia te wymagania – rzecz jasna, właściciele naprawdę małych łazienek będą musieli jakoś zastąpić wannę, ale to naprawdę relatywnie nieduża niedogodność, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę gigantyczną ilość mebli do wyboru w tym zestawie. Moja końcowa ocena to 4,5 – tylko i wyłącznie ze względu na brak jakiejś małej wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.