La Belle Villeroy & Boch – romantyzm we współczesnym wydaniu

Prostota, minimalizm, oszczędność form i barw to trendy do których w wyposażeniu wnętrz zdążyliśmy się już dobrze przyzwyczaić. Czy możne je pogodzić z odrobiną romantyzmu? Jest to możliwe dzięki kolekcji La Belle Villeroy & Boch.

La Belle nie jest nowością – w 2010 roku kolekcja została uhonorowana prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Mimo to, warto o niej przypomnieć. Subtelne i zmysłowe kształty i kolory mogą być dobrą odskocznią od prostego, ale nieco chłodnego stylu skandynawskiego i surowego minimalizmu.

fot. villeroy-boch.hu
fot. villeroy-boch.hu

Łazienka jak z bajki
Już na pierwszy rzut oka widać, że La Belle to kolekcja inna niż te, które oglądaliśmy w ostatnich latach. Zwracają uwagę przede wszystkim zaokrąglone, miękkie linie i kolory. Przyzwyczajonych do minimalistycznej estetyki ich wybór może przyprawić o zawrót głowy – jest ich aż 200 i zostały wybrane przez projektantkę Gesę Hansen, które inspirowała się kolorami pór roku w Paryżu. Przyglądając się lepiej ceramice i meblom La Belle, widzimy coraz więcej zmysłowych i eleganckich szczegółów, takich jak miękka aksamitna wyściółka czy lusterka z wzorami kwiatów. Całość wygląda elegancko i niesamowicie, przywołując echa świata baśni. La Belle to kolekcja, które niewątpliwie przypadnie do gustu nowoczesnym kobietom z romantyczną duszą.

fot. villeroy-boch.hu
fot. villeroy-boch.hu

Z praktycznym zmysłem
Warto także wspomnieć o funkcjonalnej stronie La Belle. Ta sensualna i czarująca kolekcja ma co najmniej kilka praktycznych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają korzystanie z łazienki. W utrzymaniu czystości pomagają właściwości szkliwa CeramicPlus i Quarylu – materiału, z którego wykonano wolnostojące wanny. Kolejny szczegół, który zwróci uwagę pań to meble, a w zasadzie ich wnętrze. Są one wyjątkowo obszerne, a dzięki pojemnikom i przeszklonym ściankom łatwo utrzymać w nich porządek. Połączenie estetyki i funkcjonalności widać także w detalach ceramiki, np. ceramicznych zaworach.

Podsumowując, La Belle to piękna i harmonijna kolekcja ceramiki i mebli, która może być doskonałą alternatywą dla geometrycznych brył i chłodu wielu współczesnych projektów. Dzięki ogromnemu wyborowi kolorów pozwala nadać łazience indywidualny charakter, a funkcjonalne rozwiązania i nowoczesne materiały zwiększają komfort i wygodę użytkowania.

Zdjęcie główne: www.villeroy-boch.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.