Łazienka przyjazna dziecku

Urządzając łazienkę rzadko myślimy o tym, aby była ona wygodna oraz przede wszystkim bezpieczna także dla najmłodszych domowników. Jednakże, jeśli chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się prawidłowego dbania o higienę, łazienka musi spełniać kilka wymogów.
Przede wszystkim kącik umywalkowy musi być tak urządzony, aby najmłodsi domownicy mogli z niego swobodnie korzystać. Jeśli dysponujemy miejscem, to możemy nawet pokusić się o zainstalowanie urządzeń sanitarnych specjalnie przystosowanych do potrzeb dzieci – tego typu rządzenia znajdują się w ofercie wielu firm, na przykład Laufen, Koło, Hansloren, czy też Instani. Dziecko powinno mieć także półkę ze swoimi kosmetykami, kubeczek ze szczotką do zębów oraz swoje akcesoria łazienkowe, a także zabawki do kąpieli. Młodsze dzieci mogą korzystać z podnóżków, jednakże warto zwrócić uwagę na to, aby były pokryte antypoślizgową powierzchnią, dzięki czemu ich użytkowanie będzie bezpieczniejsze. Antypoślizgowe maty można też włożyć do wanny lub brodzika.łazienka dla dzieci

Przede wszystkim bezpieczeństwo
Urządzając łazienkę przyjazną dziecku powinniśmy zrezygnować z zakupu szafek o ostrych kantach. W sklepach bez problemu znajdziemy meble, które mają zaokrąglone kształty. Ostatecznie, w niebezpiecznych miejscach można zawsze użyć specjalnych nakładek. Poza tym, w domach, w których są małe dzieci konieczne będzie zainstalowanie specjalnych blokad na szafki oraz szuflady, szczególnie na te, w których znajdują się środki chemiczne.

Innowacyjne baterie
Na pewno dużym niebezpieczeństwem, jakie zagraża dzieciom w łazience jest gorąca woda płynąca z kranu. Na szczęście, można kupić już tak nowoczesne baterie, które są wyposażone w specjalną blokadę, która nie tylko pozwala na zmniejszenie zużycia wody, ale także chroni właśnie przed poparzeniem.
Na pewno ważnym elementem łazienki przyjaznej dzieciom jest jej wystrój. Jeśli będzie ona utrzymana w wesołych kolorach oraz wyposażona w dodatki, które uatrakcyjnią dzieciom pobyt w pomieszczeniu, to na pewno maluchy będą zachwycone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.