Łazienka z elementami drewna

Wyposażenie klasycznych łazienek kojarzy się przede wszystkim z białą ceramiką i gładkimi powierzchniami płytek. Jest to rozwiązanie praktyczne i także ekonomiczne. Jednakże, coraz częściej można zauważyć w sklepach, katalogach lub pismach wnętrzarskich ciekawe rozwiązania, które odchodzą od utartego schematu. W łazienkach rewelacyjnie sprawdza się naturalne drewno, jednakże musi być ono odporne na wilgoć i częste zmiany temperatury.

drewno w łazience
drewniane meble w łazience

Ciekawa aranżacja

Aby łazienka była ciekawa wystarczy kilka przemyślanych drewnianych detali – może być to drewniana podłoga, meble lub okładzina ścian. Na podłogę w łazienkach najbardziej odpowiednie będą egzotyczne gatunki drewna, które są dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią woskami lub olejami ochronnymi. Meble drewniane do łazienek też powinny być najwyższej jakości i posiadać podwyższone parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu będą służyć w idealnym stanie przez długie lata. Najlepiej sprawdzają się modele wykonane z płyt odpornych na wilgoć. Na uwagę na pewno zasługują drewniane meble łazienkowe Koło, których płyta pod wpływem wilgoci nie zmienia znacznie swojej objętości, a po wysuszeniu wraca do swoich wymiarów.

TWINS: biel i drewno

funkcjonalna szafka na kosmetyki
funkcjonalna szafka na kosmetyki


Niezwykle stylowa będzie łazienka, w której połączymy drewno z bielą. Szafki TWINS z szufladami i wiszące boczne produkowane są w kolorach: jasny dąb arava i ciemny wenge. Fronty szafek w drewnianej okleinie idealnie harmonizują z jasnymi wnętrzami, dodatkowo je ocieplając. Biel masywnych umywalek z tej serii, z wysokimi prostokątnymi bokami idealnie współgra z szafkami. Drewniane wykończenie szafek można dopełnić fragmentem drewnianej podłogi, umiejscowionej przy miejscu do mycia, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego chłodu płytek. Kolekcja mebli Koło pokazuje, że nie powinniśmy bać się drewna w łazienkach, ponieważ najnowocześniejsze technologie sprawiają, że drewno przez długi czas zachowuje swoje walory oraz pomaga w tworzeniu przytulnej i przede wszystkim naturalnej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.