Legato Villeroy&Boch – wyrazista, prosta i funkcjonalna

Marka Villeroy&Boch po raz kolejny udowodniła swoje doskonałe wyczucie stylu. Dzięki harmonijnemu połączeniu prostoty, funkcjonalności i wyrazistych akcentów udało się stworzyć ponadczasową serię mebli i ceramiki. Kolekcja Legato to kolejny produkt tej marki uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Award 2016.

legato
fot. designinsiderlive.com

Legato to kolekcja znana już wcześniej, jednak w tym roku została uzupełniona o umywalki, miski ustępowe z technologią DirectFlush, bidety oraz wanny akrylowe. Kolekcja jest niezywkle wyrazista, a zarazem prosta. Ten efekt osiągnięto dzięki przemyślanym i dopracowanym detalom, wykorzystaniu oświetlenie LED oraz funkcjonalności. Na czym polega jej wyjątkowość?

Lewitująca umywalka
Na uwagę w pierwszej kolejności zasłguje design Legato. Umywalki o skośnym kształcie posiadają zwężające się u dołowi krawędzie, które nadają im lekkości i dają efekt lewitowania, potęgowany przez oświetlenie LED, montowane do szafek podumywalkowych. Umywalki dostępne są w szerkości 50 cm oraz od 60 do 130 cm, z jedną lub dwoma komorami. Miski ustępowe, podobnie jak umywalki, charakteryzują się prostą formą oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W miskach bez kołnierza DirectFlush zastosowano także system oszczędzający wodę Aquareduct®, dzięki któremu pojedyncze spłukanie wymaga o połowę mniejszej ilości wody niż w większości toalet. Dopełnieniem kolekcji jest purystyczna wanna akrylowa o głebokości 44 cm. Jej szeroki rant może służyć jako półka, a odpowiednia głębokość pozwala zmniejszyć zużycie wody. Wygodnym rozwiązaniem jest także odpływ umieszczony na środku wanny. Duży wybór wymiarów umożliwia dopasowanie wanny do każdej łazienki.

Legato
fot. villeroy-boch.pl

9 kolorów mebli
Piękno ceramiki Legato widać w pełni dopiero w połączeniu z meblami z tej samej kolekcji. Podobnie jak jej ceramiczne elementy są proste, purystyczne i funkcjonalne. Zamiast uchwytów posiadają wąskie wgłębienia, a we wnętrzu szklane przegrody i pojemniki na drobiazgi pomagające w utrzymaniu porządku. Wrażenie robi także szeroki wybór kolorów frontów: Glossy White, Santana Oak, Stone Grey, Glossy Grey, Oak Graphite, White Matt, Terra Matt, Elm Impresso, White Wood. Wyraziste, a zarazem proste meble i ceramika sanitarna Legato pozwalają na wiele możliwości aranżacji. W każdej z nich będą stanowić harmonijną całość, w której wszystkie elementy mają znaczenie.

Zdjęcie główne: www.villeroy-boch.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.