Mozaika w łazience

Mozaiki w łazienkach były wykorzystywane od setek lat, jednak nigdy nie prezentowały się aż tak ekskluzywnie jak dziś. Płytki mozaikowe można kupić w najmodniejszych wzorach oraz najwspanialszych kolorach.

mozaika

Największy urok mozaiki łazienkowej tkwi w tym, że płytki przepuszczają refleksy świetlne, które sprawiają, że łazienka nabiera blasku oraz ekskluzywności. Najczęściej mozaiki są wyrabiane z ceramiki. Do łazienek polecana jest najbardziej odmiana szkliwiona oraz gresowa, która jest bardzo odporna na wodę i wilgoć.

Dlaczego warto wybrać mozaikę?

Mozaiki łazienkowe są nie tylko niezwykle eleganckie i oryginalne, ale są też bardzo praktyczne, ponieważ są produktami, które są w pełni odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, dzięki czemu można ją stosować nawet w zakamarkach łazienek. Poza tym, mozaiki zachowują się tak samo jak tradycyjne kafelki – chronią ściany przed wodą i zabrudzeniami. Mozaika wykonana z marmuru, otoczaków oraz kwarcu odznacza się bardzo dużą trwałością. Bardzo dużą popularnością, ze względów artystycznych cieszy się mozaika szklana, która jest bardzo efektowna, nie nasiąka wodą i jest dostępna w wielu kształtach, fakturach i kolorach.

Montaż mozaiki w łazience


mozaika-beż-łazienkaMozaikę kupuje się w tak zwanych blokach mozaikowych, które odpowiadają rozmiarom niewielkich płytek i nakłada się je w podobny sposób. Powierzchnia pokryta mozaiką powinna sprawiać wrażenie jednolitej, dlatego ważne jest, by kostki były kładzione bardzo starannie i na idealnie gładkiej powierzchni. Aby montaż przebiegał prawidłowo, w łazience powinna panować dodatnia temperatura (minimum 5°C). Do instalacji mozaiki należy stosować fugę epoksydową, która jest szczególnie odporna na detergenty i działanie wilgoci. Alternatywnym rozwiązaniem może być cementowa fuga dekoracyjna z dodatkiem brokatu. W tym wypadku wypełnienie jest dodatkowym elementem zdobniczym. Najpiękniejsze mozaiki posiadają w swoich ofertach między innymi firmy: Krzemień, Glasspoint oraz Ceramika Paradyż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.