Rodzaje umywalek

Jak ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki jest umywalka nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, nie znaczy to jednak, że wybór odpowiedniego typu i modelu umywalki jest zadaniem łatwym – obecnie w ofercie sprzedażowej producentów znajdują się rozmaite rodzaje umywalek i naprawdę jest w czym wybierać. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, dobrze jest przynajmniej ogólnie zorientować się w dostępnym asortymencie choćby po to, aby po dokonanym pochopnie zakupie nie żałować podjętej decyzji. W przeciwieństwie do wielu innych elementów wyposażenia łazienkowego w przypadku umywalek wybór jest wręcz ogromny nawet w obrębie samych rodzajów.

Rozwiązania tradycyjne…

umywalka meblowa Varius
umywalka meblowa Varius

Podstawowe opcje dla tych, którzy chcieliby używać w swoich łazienkach rozwiązań w raczej tradycyjnym duchu są rzecz jasna umywalki klasyczne (dostępne w niezwykle szerokiej gamie rozmiarów i kolorów) oraz umywalki meblowe. Te drugie nie mogą się oczywiście obyć bez szafek podumywalkowych i dopiero w komplecie z nimi stanowią całość zarówno pod względem stylistycznym, jak i funkcjonalnym. Do pewnego stopnia w ten nurt wpisują się także i umywalki asymetryczne, które również są dostępne w opcji standardowej oraz przeznaczonej do „obudowania” szafką, jednak sprawdzają się zdecydowanie lepiej w nietypowych pod względem kształtu przestrzeniach lub w bardziej awangardowych, niecodziennych aranżacjach.

… i rozwiązania niekonwencjonalne

umywalka stawiana na blat Ovum
umywalka stawiana na blat Ovum

Do tej kategorii należałoby zaliczyć dość ciekawą pod względem designu grupę umywalek, na którą składają się zasadniczo trzy następujące rodzaje: umywalki stawiane na blat, umywalki podblatowe i umywalki wpuszczane w blat. Dość wyraźnie widać (już nawet z samego nazewnictwa), że wszystkie powyższe grupy mają nierozerwalny związek ze sposobem wykorzystania blatu oraz z tym, jak konkretnie została w nim (albo na nim) osadzona umywalka. Ze względu na dość specyficzny wygląd powyższych typów umywalek są one zdecydowanie przeznaczone dla osób, które chcą zaaranżować swoje łazienki czy toalety w sposób nietuzinkowy i unikalny, nie rezygnując jednocześnie w najmniejszym stopniu z funkcjonalności czy wygody użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.