Rozwiązania dla małych łazienek – seria „iCON XS”

O potencjalnych problemach związanych z urządzaniem małej łazienki napisano już chyba wszystko, zresztą i ja sam też się na ten temat wypowiadałem w kilku spośród moich artykułów, nie ma więc sensu niepotrzebnie mnożyć bytów. Zamiast tego przejdę od razu do rzeczy, czyli do oceny kolejnej serii ceramiki łazienkowej, która w założeniu ma być świetnym rozwiązaniem dla osób aranżujących nieduże przestrzenie. Dziś „w obroty” wezmę serię „iCON XS” z oferty firmy „Koło” – na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku, przekonajmy się więc, czy seria wytrzyma dokładniejszy ogląd.

Diabeł tkwi w szczegółach

toaleta iCON XS
toaleta iCON XS

Jak już wspominałem, na pierwszy rzut oka seria „iCON XS” wydaje się spełniać większość (jeśli nie wszystkie) kryteria stawiane tego rodzaju wyposażeniu: znajdziemy więc w omawianej serii pięć umywalek (dwie o szerokości 38 cm, dwie o szerokości 53 cm i jedną narożną), trzy miski ustępowe wiszące (wszystkie lejowe, jedna w technologii „RIMFREE”), sześć szafek podumywalkowych wiszących (w sześciu różnych kolorach), sześć szafek wiszących bocznych (również w sześciu wersjach kolorystycznych), trzy lustra z półkami (oczywiście w różnych kolorach), trzy półki (o szerokości 37 cm) i lustro z oświetleniem LED. Kiedy się jednak przyjrzeć dokładniej, okazuje się, że na przykład żadna z umywalek nie ma otworu przelewowego, co osobiście uważam za minus, bo kupując taką umywalkę narażamy się na potencjalne zalanie łazienki w razie ewentualnej niedrożności czy zapchania odpływu. Ponadto za wadę uznać trzeba fakt, że wszystkie miski ustępowe są przeznaczone do montażu na stelażach podtynkowych, przez co niezbyt dobrze wpisują się w zasadę ekonomiczności wykorzystania przestrzeni (podstawa w małej łazience!), a oprócz tego jedyna opcja spłukania to 6 litrów, czyli też nieekonomicznie. Brak mi tu choćby jednego kompaktu WC (na przykład narożnego), który miałby system podwójnego spłukiwania – to rozwiązałoby sprawę. Brak też kabiny prysznicowej, tu jednak jestem skłonny przymknąć oko, bo każdy sam może sobie ostatecznie dobrać coś, co najbardziej mu odpowiada.

Podsumowanie

umywalka iCON XS
umywalka iCON XS

Gwoździem do trumny serii „iCON XS” są moim zdaniem ceny poszczególnych elementów: wprawdzie niektóre są dosyć przystępne, ale jednak sporo jest dość wysokich, co niechlubnie wpisuje się we wspominany już kiedyś przeze mnie przy innej okazji trend wysokiego wyceniania wyposażenia do małych łazienek – głównie ze względu na to, że jeśli mamy małą łazienkę, to nie mamy wyboru, bo trudno jest wyposażyć ją przy użyciu ceramiki zajmującej dużo miejsca. Biorąc pod uwagę wszystkie opisane kwestie wystawiam serii „iCON XS” zaledwie 3 – na więcej bowiem w mojej opinii nie zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.