Seria „Carina” firmy „Cersanit” – geometryzująca elegancja

Wszyscy miłośnicy ceramiki łazienkowej o ostrych, geometrycznych kształtach z pewnością ucieszą się z informacji, ze całkiem niedawno w ofercie firmy „Cersanit” pojawiła się właśnie tego rodzaju seria. Mowa o ceramice „Carina”, która oprócz względnie nietypowych kształtów wyróżnia się także (niestety, niekoniecznie pozytywnie) dość wysokimi cenami niektórych elementów. W zasadzie można byłoby tę serię uznać za typowo „hotelową” (czyli zaprojektowaną z myślą o sprzedaży do hoteli, a nie do prywatnych domów) gdyby nie fakt, że nie ma w niej kabiny prysznicowej. Postanowiłem przekonać się, czy bliższe obcowanie z „Cariną” wpłynie na zmianę mojej opinii o tej serii – co z tego wynikło można przeczytać dalej.

Elegancko i drogo

bidet i toaleta Carina
bidet i toaleta Carina

Już na samym początku „Carina” zaskoczyła mnie dość niemiło bardzo nieudolną (powiedziałbym nawet, że nachalną do granic możliwości) próbą sztucznego powiększenia liczby elementów przy pomocy tricku polegającego na oferowaniu w obrębie jednej serii tego samego kompaktu WC z różnymi deskami sedesowymi jako czterech różnych (!!!) elementów. Poświęciłem się i specjalnie sprawdziłem czym się między sobą różnią i okazało się, że poza deską i numerem katalogowym niczym – te same wymiary, ten sam wygląd, ten sam rodzaj odpływu i ten sam typ spłuczki (tu plus za ekologiczny system podwójnego spłukiwania w wersji 3 litry/6 litrów). Pozwolę sobie nie komentować tego skandalicznego faktu dosadniej niż słowem „granda!” Poza wspomnianym jednym kompaktem WC mamy tu jeszcze cztery umywalki (50, 55, 60 i 70 cm), półpostument, zawieszany bidet i zawieszaną miskę ustępową oraz, rzecz jasna, deski sedesowe z Duroplastu. Ceny są naprawdę wysokie i to nawet w porównaniu do cen innych zestawów tego samego producenta, co zakrawa na kpinę ze zdrowego rozsądku klientów. Pewnym plusem może być stylistyka, ale tylko pod warunkiem, że ktoś lubi kąty proste i geometrię w łazience, w innym wypadku nawet ciekawy design nie ratuje serii „Carina” w moich oczach.

Podsumowanie

umywalka Carina
umywalka Carina

Najkrócej rzecz ujmując seria „Carina” to dla mnie ogromny zawód: wysokie ceny, niewiele opcji oraz nie dla wszystkich atrakcyjne wzornictwo sprawiają, że wystawiam serii słabe 3 i to tylko dlatego, że wiem, że są na świecie ludzie, którym ta seria będzie się podobać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.