Seria „Mimo” firmy „Laufen” – ceramika do małej i średniej łazienki

O problemach związanych z właściwą aranżacją przestrzeni w niedużych łazienkach można pisać bez końca – to jedno z tych nie do końca rozwiązywalnych zagadnień, na które cały czas rozmaici producenci ceramiki łazienkowej starają się znaleźć dobre remedium. Co oczywiste, jednym się to udaje bardziej, innym mniej, jeszcze innym wcale i jest to naturalna kolej rzeczy – nie zmienia to w niczym faktu, że dobre pomysły są nadal w tej dziedzinie raczej rzadkością niż normą, w kontekście czego tym bardziej cieszy mnie, jeśli jakaś firma proponuje rozwiązania bardzo rozsądne i miłe dla oka. Konkretniej rzecz biorąc mam na myśli serię „Mimo” mniej znanej na rynku firmy „Laufen”, której chciałbym dziś poświęcić nieco więcej uwagi.

Kolorowy zawrót głowy

bidet, toaleta i wanna Mimo
bidet, toaleta i wanna Mimo

Seria „Mimo” wyróżnia się nie tylko sprofilowaniem do bardziej kompaktowych przestrzeni, ale przede wszystkim kolorystyką: oczywiście mamy tu do wyboru klasyczną biel, ale dla bardziej ekstrawaganckich klientów firma „Laufen” przewidziała także ceramikę w kolorze czarnym, a dla tych, którzy klasyczne rozwiązania kolorystyczne uważają za nudne jest dostępny kolor różowy. Mało tego – kolory te można w dowolny sposób łączyć, tak więc nasza łazienka może wyglądać naprawdę interesująco, co z pewnością spodoba się wszystkim paniom. Jeśli natomiast chodzi o kwestie bardziej techniczne, mamy w obrębie serii „Mimo” następujące elementy: osiem umywalek (w tym jedną małą o rozmiarach 45 x 32 cm i jedną podwójną o rozmiarze 100 x 44 cm – do czterech z nich da się zamontować postument lub półpostument), trzy miski toaletowe stojące, jedną miskę toaletową wisząca, dwie deski sedesowe (obie z powłoką antybakteryjną, jedną z hydraulicznym systemem wolnego zamykania), bidet stojący, bidet wiszący, trzy akrylowe wanny narożne (z różnymi systemami instalacji, wymiary: 140 x 80 x 58 cm), trzy szafki podumywalkowe o różnych rozmiarach, jedną szafkę boczną, jedną szafkę wysoką, dwa lustra (dostępne z oświetleniem lub bez niego), szafkę z lustrem (z oświetleniem), trzy półki ceramiczne (rozmiary: 45 x 15 cm, 65 x 15 cm i 40 x 27 cm), zasłonkę prysznicową wraz z relingiem i baterie do każdego rodzaju ceramiki.

Podsumowanie

umywalka Mimo
umywalka Mimo

Seria „Mimo” to całkiem ciekawa propozycja ze względu na bogactwo opcji i komponentów dostępnych w jej obrębie – to chyba pierwsza tak kompletna seria ceramiki, z którą miałem do czynienia, a już na pewno jedyna, w której są od razu przewidziane baterie. W tym kontekście ocena 5 wydaje się być nawet nieco za niska…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.