Seria „You & Me” od firmy „Hatria” – półsfery znowu modne

Trendy w modzie łazienkowej mają swoistą tendencję do oscylowania wokół kształtów uznawanych powszechnie za najbardziej odpowiednie do łazienki, co z grubsza oznacza mniej więcej tyle, że praktycznie wszystko, co nie wpisuje się w aktualnie obowiązującą modę, bardzo szybko „wypada z obiegu” i jest niedostępne w sklepach jako produkt, który się nie sprzedaje. Firma „Hatria” wypuszczając na rynek serię „You & Me” postanowiła nieco złamać tę niepisaną zasadę i zaproponowała ceramikę łazienkową opartą na mało popularnym kształcie półsfery – o efektach tej decyzji chcę dziś napisać nieco więcej.

Harmonia i elegancja

umywalka nablatowa You & Me
umywalka nablatowa You & Me

Seria „You & Me” jest propozycją o tyle interesującą z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, że nie nakłada z góry ograniczenia swej użyteczności: przy pomocy tej ceramiki będziemy mogli bez żadnego problemu zaprojektować i wyposażyć zarówno łazienkę małą, jak i naprawdę wielką. Aby nie być gołosłownym, przytoczę ogólną listę tego, co w opisywanej serii jest dostępne. Mamy tu więc trzy umywalki wiszące do łazienek małych – dwie narożne (prawa i lewa) oraz jedną o montażu typowym (wszystkie trzy mają 46 cm), dwie umywalki 70 cm (jedna wisząca, druga nablatowa), umywalkę 80 cm (nablatową), umywalkę 90 cm (wiszącą) i umywalkę podwójną o szerokości 92 cm (wiszącą), jedną miskę toaletową wiszącą (wraz z deską sedesową), cztery miski wraz z zestawami do montażu podtynkowego, jedną miskę narożną (stojącą) i dwa bidety bez pokryw (jeden wiszący, jeden stojący). Z elementów, które osobiście uważam za konieczne brak tu jedynie brodzika z kabiną prysznicową albo wanny – i za to, niestety, pochwalić projektanta serii „You & Me” nie mogę. Plus natomiast za naprawdę ciekawy, a przy tym wysmakowany i elegancki design poszczególnych komponentów, dzięki czemu ta ceramika prezentuje się bardzo dobrze w znakomitej większości łazienek.

Podsumowanie

toaleta i bidet You & Me
toaleta i bidet You & Me

Gdybym miał się pokusić o przysłowiowe „dwa słowa” na temat serii „You & Me”, powiedziałbym krótko: ciekawa propozycja. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że będziemy musieli znaleźć sobie jeszcze wannę lub kabinę, co niekoniecznie będzie łatwe ze względu na specyficzne wzornictwo tej ceramiki, tak więc końcowa ocena to solidne 3,5 (z tendencją do 4 dla osób mających sporo czasu na dobranie odpowiedniej „ceramiki kąpielowej”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.