Specjalnie do małych łazienek – seria „Nova Top Pico”

Właściciele niedużych łazienek bardzo często czują się pokrzywdzeni przez los – nie dość, że samo pomieszczenie nie jest jakoś bardzo wielkie, czyli wielkich możliwości aranżacyjnych nie daje, to jeszcze na dokładkę zazwyczaj sensowne wyposażenie do najtańszych nie należy. Szczęśliwie od tej zasady są wyjątki, a jednym z ciekawszych (przynajmniej w mojej opinii) jest seria Nova Top Pico”, czyli względnie tania ceramika przeznaczona właśnie dla łazienek mniejszych (oraz o nie do końca typowym kształcie) produkowana przez firmę „Koło”.

Łazienka nieduża, ale ekologiczna

umywalka Nova Top Pico
umywalka Nova Top Pico

Jeżeli oprócz małego metrażu łazienki mamy także i problem ze zbyt dużym zużyciem w niej wody, to seria „Nova Top Pico” najprawdopodobniej będzie dla nas doskonałym wyborem – nie tylko bowiem znajdziemy tu naprawdę kompaktową ceramikę, ale także i rozwiązania pozwalające nam oszczędzać wodę podczas codziennego korzystania z toalety. Zacznijmy od rozmiarów poszczególnych elementów: mamy tu więc trzy umywalki, z których największa ma 50 cm, średnia 45 (obie przeznaczone do montażu na ścianie), a najmniejsza ma zaledwie 35 cm i docelowo przewidziana jest do instalacji w narożniku pomieszczenia. Do kompletu są dwie miski ustępowe (stojąca i wisząca), jedna deska sedesowa i dwa rodzaje spłuczek – obie przeznaczone do wersji stojącej: jedna tradycyjna, druga narożna. Obie spłuczki mają system podwójnego spłukiwania, czyli przycisk spłuczki podzielony na dwie części, dzięki którym spłuczemy odpowiednio 3 lub 6 litrów wody. Pewną ekstrawagancją wydaje się być w tym zestawie pisuar, ale w kontekście coraz większej popularności pisuarów w domowych ubikacjach (wynikającej z faktu, że pisuar spłukuje się jeszcze mniejszą ilością wody niż nawet najbardziej kompaktową spłuczkę – poza tym zaledwie raz na pięć wizyt musimy spłukać „coś konkretniejszego”, więc pisuar jest idealny dla osób oszczędnych, idących z duchem czasu oraz posiadających łazienkę, w której oprócz muszli klozetowej pisuar się zmieści) nie jest całkiem nie na miejscu.

Podsumowanie

muszla klozetowa Nova Top Pico
muszla klozetowa Nova Top Pico

Seria „Nova Top Pico” ma tylko jeden ewentualny brak: biorąc pod uwagę to, że jest przeznaczona raczej do łazienek małych, mogłaby zawierać także i kabinę prysznicową (wanna w malutkiej łazience to naprawdę ewenement), niemniej jednak ten ewentualny minus jest z nawiązką kompensowany przez naprawdę przyzwoitą cenę poszczególnych elementów, dzięki czemu da się mniejszą łazienkę urządzić bez poważnego naruszania domowego budżetu. Dlatego właśnie oceniam tę serię na mocne 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.