Umywalki stawiane na blat z pomysłem

Kiedyś umywalki były mocowane jedynie do ściany lub do szafek podumywalkowych. Nie były raczej uważane za element dekoracyjny. Jednak, tak jak zmieniają się trendy, tak też drugoplanowe elementy, zaczynają wychodzić przed szereg i to właśnie one mają zwracać pierwszą uwagę po wejściu do pomieszczenia. Z kolei każdy styl wymaga jakiegoś elementu, który będzie pasował do niego. Jednak bez wzgledu na to, czy nasza łazienka będzie w stylu glamour, skandynawskim, romantycznym, czy może w stylu japońskim, teraz królestwo przejmują umywalki stawiane na blacie.

owalna umywalka stawiana na blat
owalna umywalka stawiana na blat

Piękno dostosowania

Umywalki nablatowe pasują do każdego stylu łazienki. Idealnie komponują się z eleganckim wnętrzem, gdzie wszystko lśni, a baterie ozdabiane są kryształkami Swarovskiego, z sufitu zwisa czarny kryształowy żyrandol, a lustro oprawione jest w złotą ramę. Wtedy jednak umywalka stawiana na blat, choć idealnie pasująca do stylu, może zginąć w tłumie. Dlaczego więc nie uczynić jej głównym bohaterem? Postawmy więc owalną umywalkę na drewniany blat w kolorze wenge lub okrągłą na sam środek zabudowy o kształcie prostopadłościanu pokrytej ciemną mozaiką. Ten element ceramiki warto eksponować kontrastem. Biel umywalki o pięknym delikatnym kształcie idealnie komponuje się z ciemnym blatem. Jednak urządzając łazienkę na przykład w stylu skandynawskim, gdzie dominuje biel i szarość, blat pod umywalkę może być równie biały, jak ona lub po prostu jasny, beżowy. Równie dobrze wygląda okrągła lub owalna umywalka postawiona na blacie, który jest delikatnym drewnianym i jasnym stoliczkiem z pięknymi ozdobnymi i smukłymi nogami. A jeszcze lepiej, gdy stolik ma tylko dwie nogi i jest przytwierdzony do ściany.

okrągła umywalka
okrągła umywalka

Z kolei kwadraty i prostokąty zarezerwowane są dla umywalek stojących na podobnych im blatach. Prostokątna umywalka postawiona na szafce o takim samym kształcie i równej wielkości najlepiej wygląda w łazience utrzymanej w nowoczesnym stylu miejskim, gdzie mebli jest tylko tyle, ile potrzeba, a całość jest bardzo spójna. Wszystko zależy jednak od naszego gustu i pomysłu na aranżację i funkcjonalność łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.