Czy warto kupić bidet?

Bidety cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są praktycznymi urządzeniami, które pomagają w codziennym dbaniu o higienę osobistą. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się gdzie umiejscowić bidet oraz jaki model wybrać.

bidet

Miejsce ma znaczenie

Bidet powinien być zamontowany tak, aby można było z niego wygodnie korzystać. Ze zrozumiałych względów praktycznych, najczęściej montuje się bidet koło toalety. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o walory estetyczne. Jeśli w naszym domu z bidetu będą korzystały osoby o zróżnicowanym wzroście, to najlepiej wybrać urządzenie podwieszane, ponieważ będzie można spokojnie wyregulować wysokość.

Jaki bidet wybrać?

Obecnie producenci mają w swojej ofercie zarówno bidety podwieszane, jak i stojące. Bidet warto dobrać pod względem stylistyki do miski ustępowej – producenci posiadają w swoich ofertach gotowe komplety, dzięki czemu wybranie odpowiednich urządzeń nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Bidety można obecnie wyposażyć w siedzisko oraz pokrywę. Na uwagę na pewno zasługują produkty firmy Roca, które są dostępne w różnych stylistykach oraz kolorach.

bidet w łazienceBateria bidetowa

W sklepach można bez problemu kupić specjalne baterie bidetowe, które swoim wyglądem oraz wielkością przypominają baterie umywalkowe. Podstawową zaletą baterii bidetowych jest ruchomy perlator, który pozwala na komfortowe korzystanie z tego urządzenia. Baterię bidetową na pewno warto wybrać w podobnym stylu do baterii umywalkowej, aby zachować w łazience podobną stylistykę oraz estetykę. Podczas kupowania baterii warto zwrócić uwagę na długość wężyków przyłączeniowych. Praktyczne są baterie, które posiadają w komplecie zestaw odpływowy oraz automatyczny korek. Jeśli łazienka jest za mała na zamontowanie bidetu, można się zdecydować na miskę ustępową, która jest wyposażona w funkcję bidetu, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce. Deska z funkcją bidetu jest bardzo prosta w montażu oraz demontażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.