Wszechstronność serii „Dama Senso” od firmy „Roca”

W jednym z poprzednich artykułów pisałem o podstawowej wersji serii „Dama”, której głównym atutem miała być jej kobieca stylistyka. Nie będę tu powtarzał swych wrażeń i polecam lekturę całości tamtej recenzji, ale postanowiłem mimo wszystko dziś poświęcić trochę czasu (i miejsca w witrynie) na to, by sprawdzić, jak pozostałe odmiany serii „Dama” mają się do swej imienniczki. Konkretniej rzecz biorąc zajmę się omówieniem serii „Dama Senso”, która przez producenta jest reklamowana jako wszechstronne i uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki (włączając w to łazienki o małej kubaturze). Przekonajmy się zatem, czy reklama odbiega od rzeczywistości.

Ceramika do każdej przestrzeni

toaleta i bidet Dama Senso
toaleta i bidet Dama Senso

Seria „Dama Senso” to propozycja mająca w założeniu sprawdzać się doskonale w każdym współczesnym wnętrzu i pasować do rozmaitych stylistyk. Pod względem wzornictwa nie mam nic do zarzucenia – wygląd może nie poraża, ale jest przyjemny, linie eleganckie i stonowane, a poza tym rzeczywiście ta ceramika moim zdaniem będzie dobrze wyglądać w każdej normalnej łazience (a nawet w niektórych nie do końca typowo stylizowanych także). Za to wszystko duży plus. Jeśli chodzi o to, co mamy do wyboru, to „Dama Senso” staje na wysokości zadania: dwa bidety (podwieszany i stojący), miska WC podwieszana, miska WC do kompaktu oraz zbiornik z systemem podwójnego spłukiwania, cztery deski WC (dwie wolnoopadające – jedna z Duroplastu, druga standardowa), dwie pokrywy do bidetów, postument, półpostument, reling do półpostumentu, sześć umywalek (w tym jedna blatowa) oraz wanna akrylowa o rozmiarze 1700×800 mm wraz z obudową.

Podsumowanie

umywalka Dama Senso
umywalka Dama Senso

Przyznaję szczerze, że po doświadczeniach z serią bazową (czyli serią „Dama”) spodziewałem się tutaj czegoś podobnego – czyli ceramiki nie do końca spełniającej oczekiwania, a przede wszystkim nie całkiem zgodnej z reklamą. Ku mojemu zaskoczeniu przeżyłem bardzo miłe rozczarowanie, bo ta seria naprawdę świetnie się nadaje dla każdego potencjalnego klienta (jedyny minus to dość wysokie ceny elementów zestawu), w związku z czym serię „Dama Senso” oceniam na 5 – za wyżej wspomniane cechy oraz za kompletność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.