Jak wybrać wannę?

Wanna,  niezależnie od wielkości łazienki, jest bardzo ważnym elementem wyposażenia. I nie chodzi tu wyłącznie o jej podstawową funkcję. Kształt i kolor wanny może decydować o wyglądzie całego pomieszczenia. Zanim zdecydujemy się na zakup wanny, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na jej estetykę i materiał z którego została wykonana.

Jeszcze niedawno standardowe wanny miały wygląd pokrytego białą emalią prostokąta, znamy je przede wszystkim z ciasnych blokowych łazienek. Dziś możliwości są znacznie większe zarówno jeśli chodzi o posiadaczy salonów kąpielowych, jak i małych łazienek w blokach.

wanna w małej łazience
wanna w małej łazience

Do małej i dużej łazienki

Wszystkim, którzy pragną aby wnętrze ich mieszkania posiadało oryginalny wygląd i niepowtarzalny klimat, producenci wyposażenia łazienkowego dają szerokie pole do manewru. Na rynku dostępne są wanny w wielu kształtach i kolorach, narożne, okrągłe, kilkuosobowe. Wanna może posiadać oparcie, miejsca do siedzenia i system hydromasażu.

W niewielkich pomieszczeniach nie zainstalujemy wanny dla kilku osób, jednak doskonale sprawdzają się w nich wanny narożne z równymi lub asymetrycznymi bokami przyściennymi. Ich wnętrza są zwykle ciekawie wymodelowane i posiadają różne wygodne udogodnienia takie jak podniesione dno, służące do kąpieli na siedząco lub podpórki na ręce. W dużych łazienkach, w wannach owalnych lub ośmiokątnych, romantycznej kąpieli z powodzeniem mogą zażywać już dwie osoby.

Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego materiału z którego została wykonana wanna. Najpopularniejsze są obecnie akrylowe, które w porównaniu do blaszanych wanien emaliowanych mają gładszą powierzchnię, ładniejszy połysk i dłużej utrzymują ciepło. Ze względu na trwałość i długość utrzymywania temperatury wody, wyróżniają się także wanny wykonane z żeliwa. Są produkowane zarówno w wersjach przyściennych, jak wolnostojących, można dobrać do nich nóżki o regulowanej wysokości w różnych kształtach. Żeliwna wanna wolnostojąca ze stylizowanymi nóżkami może być doskonałym elementem dekoracyjnym, nadającym łazience wyjątkowy klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.