Kolory ziemi i imitacje drewna

W 2021 roku w aranżacji łazienki królują delikatne kolory ziemi – beż, kawa z mlekiem, odcień kremowy, kolor piasku, kolory lasu. Barwy te stanowią idealne tło dla dalszych zmian w łazience, np. wzmocnienia ścian kafelkami ze wzorem imitującym drewniane słoje czy umieszczenia zabudowanej wanny w najmodniejszym stylu.

Ocieplenie łazienki
1. Kolor
Ciepłe, stonowane kolory ziemi to obecnie najważniejszy trend w aranżacji łazienki. Te uniwersalne, subtelne odcienie mogą odświeżyć i delikatnie ocieplić wnętrze każdego pomieszczenia, urządzonego w dowolnym stylu. Nowoczesna minimalistyczna łazienka, w której dominują białe meble i sanitariaty nabierze głębi i wdzięku dzięki zmianie koloru ścian np. na ciepły kolor miodu lub piasku, który uwydatni jasne, lśniące przestrzenie sanitariatów. Odświeżenie ścian z wykorzystaniem takiej gamy kolorów to rozwiązanie w sam raz także w łazienkach o bardziej tradycyjnym wystroju.
2. Drewno w nowej odsłonie
Naturalne barwy drewna (z wyjątkiem tych najciemniejszych odcieni), zbliżone do wspomnianej już gamy kolorystycznej, to kolejne źródło inspiracji, które pomoże odświeżyć łazienkę. Obecnie na rynku znajdziemy różne typy kafelków o interesujących wzorach przypominających drzewo. To ciekawe rozwiązanie pozwala połączyć praktyczne z pięknym – kafelki chronią przed szkodliwą wilgocią i poprawiają wystrój łazienki.
3. Tło dla wanny
Tego rodzaju aranżacja kolorystyczna, wykorzystująca zarówno farbę, jak i płytki (ceramiczne, porcelanowe) na różnych przestrzeniach (ściany, podłoga, instalacje punktowe, np. wokół lustra) to świetna baza dla nowych urządzeń sanitarnych. Obecnie szczególnie modne stały się wanny zabudowane, bez wyeksponowanych nóżek, np. wanna prostokątna OPAL PLUS 170 x 70 cm, z powłoką AntiSlide (antypoślizgową) lub prostokątna REKORD 170 x 75 cm (AntiSlide).


Łazienka inspirowana barwami ziemi
Obecnie poprawa wystroju łazienki to zwrot ku ciepłej, subtelnej kolorystyce ziemi i drewna. Niewielka zmiana kolorystyczna odświeża wystrój łazienki i poprawia atmosferę wnętrza, jak również odpowiednio uwydatnia wszelkie jej zalety, które dotąd pozostawały ukryte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.